Kokį statybos būdą pasirinkti?
Rąstinių namų statyba
Medis – pirmoji medžiaga, pradėta naudoti būsto statyboms. Medinis namas yra ilgaamžis, jis atsparus temperatūrų kaitai ir gerai prižiūrimas gali stovėti net kelis šimtus metų. Lietuvoje medinių namų statyba turi gilias tradicijas, nes iki XX a. vidurio vyraujanti gyvenamųjų pastatų architektūra buvo vien tik medinė – rąstinė.
Rąstinio namo išvaizdą lemia pasirinktas rąsto apdirbimo būdas. Tas pats rąstas, skirtingai apdirbtas, gali labai pakeisti namo išvaizdą. Galima statyti iš tradicinių tekintų, nužievintų rankų darbo kirtimo, apipjautų iš dviejų arba keturių pusių (mašininio apdirbimo) rąstų. Rąstiniai statiniai pripažįstami kaip sveikiausi, ekologiškiausi ir jaukiausi. Mediniai namai „kvėpuoja“, todėl tokiame pastate visada būna labai geras mikroklimatas, jame nereikia įrengti kondicionavimo ar ventiliavimo sistemos. Be to, tokiame name nereikia papildomos apdailos, o tai labai sumažina statybų išlaidas.
Taigi rąstinis būstas yra puikus pasirinkimas, norint žiemą apsisaugoti nuo žvarbaus vėjo, o vasarą nuo varginančio karščio. Į tokius namus norisi sugrįžti vėl ir vėl...

Privalumai:
1.Rąstiniai namai – ilgaamžiai. Rusijoje yra namų, kuriems net 600–700 metų.
2.Per didžiausius šalčius šiuose namuose būna šilta, nes medinės sienos turi savybę sukaupti šilumą ir tolygiai ją paskirstyti patalpose.
3.Dėl elektrostatinių medžio savybių namo patalpose nesklando ir nesikaupia dulkės, o tai yra labai svarbu norint išvengti alergijos.
4.Rąstiniams namams nereikia gilių ir masyvių pamatų, nes namai iš sausų rąstų yra lengvesni nei akmeniniai ir plytiniai.
5.Medis gerai sugeria garsą ir neleidžia jam sklisti aplinkoje.
6.Rąstiniai namai be jokios papildomos apdailos patraukliai atrodo tiek iš išorės, tiek iš vidaus.
7.Rąstinių namų viduje palaikoma natūrali drėgmė, oras neišsausėja. Rąstinės sienos sugeba drėgmės perteklių iš vidaus sugerti, o, reikalui esant, kai patalpa perdžiūva, atiduoti. Šiems namams nereikia kondicionavimo sistemos.
8.Žmonės, gyvenantys tokio tipo namuose, mažiau serga infekcinėmis ligomis, alerginiais susirgimais. Nustatyta, kad medienos sakai teigiamai veikia kvėpavimo takus ir plaučius, o šilta spalva ramina nervų sistemą.

Trūkumai:
1.Jei statyboje naudojama netinkamai paruošta mediena, konstrukcijose atsiranda tarpų.
2.Namo, pastatyto iš šiaurės regiono medienos, konstrukcijos „sėda‘“ iki 3 proc. Tai reiškia, kad paskutinius apdailos darbus reikia atidėti metams.
3.Medieną būtina impregnuoti, norint išvengti medienos puvinio, pelėsio, grybelio, vabzdžių ir kitų kenkėjų.


Rąstinių namų projektai:

Rąstinių namų statyba:

UAB "Ekoamžius", www.ekoamzius.com

Daugiau namų projektų - www.pabaltijonamai.lt.