Kokį statybos būdą pasirinkti?
Mūrinių namų statyba
Mūrinė statyba – šiuo metu populiariausias gyvenamųjų namų statybos būdas Lietuvoje. Namai, skirtingai nei sovietmečiu, statomi ne tik iš plytų, bet ir iš didesnių mūrinių elementų: dujų silikato ar kitų blokelių bei porėtos keramikos. Šiuo metu yra kur kas didesnis mūrinių medžiagų pasirinkimas nei prieš keletą šimtmečių. Dabar vienas iš moderniausių ir populiariausių mūrinių konstrukcijų statybos būdų Lietuvoje – „Fibo“ blokai, kurie pasižymi mažu svoriu, didele nešančiąja galia, atsparumu šalčiui, puikiu sukibimu su tinku, maža vandens absorbacija, mažu kapiliariškumu, geromis terminėmis savybėmis.
Siūlome apžvelgti šio statybos būdo privalumus ir trūkumus.

Privalumai:
1. Mūrinis namas yra tvirtas ir ilgaamžis. Remiantis statybos normatyvais teigiama, kad mūrinio namo gyvavimo amžius yra apie 100 metų, tačiau net iki šių dienų yra išlikusių senovės Graikijos, Romos, Pietų Amerikos mūrinių architektūros paminklų.
2. Tinkamai pastatyti mūriniai namai pasižymi puikia garso ir šilumos izoliacija.
3. Šiam statybos būdui galime pritaikyti ekologiškas medžiagas. Pavyzdžiui, „Fibo“ blokai – tai cemento ir kepto molio kompozicinė medžiaga. Blokelių gamyboje nenaudojami jokie cheminiai priedai ar kiti dirbtiniai papildai, jie neišskiria kenksmingų medžiagų.
4. Mūrinius namus galima rekonstruoti, pritaikant metalines sijas, kolonas ir pan.
5. Statant šiuo būdu, galima įgyvendinti nestandartinius projektus bei jų konstrukcines dalis.
6. Mūrinių namų apdailai galime rinktis daug ką: fasadines plytas, dekoratyvinį tinką, medines dailylentes, pakabinamą fasado apdailą ir kt. Galimi netikėčiausi dizaino sprendimai, nes rasime plačiausią statybinių medžiagų įvairovę.
7. Mūriniai namai nepūva, nerūdija, nebijo graužikų. Tokiame name nesiveisia parazitai, tam nereikia jokių papildomų priemonių. Svarbiausia statant visus statinius laikytis statybinių normų ir nepalikti nereikalingų ar nesandarių tarpų, plyšių.
8. Mūriniai namai pasižymi gerais priešgaisriniais duomenimis.
9. Laikoma, kad mūriniai namai „sėda“ 3 metus, tačiau jei namas tinkamai pastatytas, šis procesas būna minimalus ir geresnis nei rąstinių namų. Taip išvengiama nereikalingų rūpesčių, susijusių su namo plyšių atsiradimo panaikinimu. Galimi tik nežymūs sienų įtrūkimai, kuriuos lengva pašalinti.

Trūkumai:
1. „Fibo“ bokai nėra tokie atsparūs tiesioginiam gniuždymui, palyginti su silikatiniais „Arco“ blokais. Todėl montuojant nestandartines perdangas ar kitas laikančiąsias konstrukcijas, reikia papildomų gelžbetoninių mazgų ir atramų, o tai turi įtakos namo statybos kainai.
2. Priklausomai nuo namo projekto šis statybos būdas gali būti brangesnis, palyginti su kai kuriais kitais būdais, tačiau tokių namų gyvavimas ilgesnis, jie tvirtesni ir patikimesni.
3. Mūrinis namas jautrus išorinei drėgmei. Ypač reikia atkreipti dėmesį į tinkamą namo apšiltinimą ir laikytis mūrijimo technologijų, kitaip drėgmė skverbsis į plytas, blokelius ir sumažins jų šiluminę varžą. To išvengiama naudojant „Fibo“ blokelius, tuomet mūras drėgmės nesulaiko. Statybos metu į konstrukciją patekęs vanduo yra drenuojamas ir sienoje nesikaupia. Esant tokiai vidinei sistemai, pastatas greitai džiūna, sienoms nebaisus nei lietus, nei šaltis.


Mūrinių namų projektai:
Daugiau namų projektų - www.pabaltijonamai.lt.