Kokį statybos būdą pasirinkti?
Karkasinių namų statyba
Karkasiniai namai – tai lengvi, šilti, sveiki, ekonomiški, greitai pastatomi mediniai namai, mėgstami daugelyje išsivysčiusių šalių. Šių namų karkasas yra surenkamas iš medinių segmentų, o tarpai užpildomi šilumą izoliuojančia medžiaga. Karkasinių namų sienos surenkamos iš gamyklose pagamintų elementų. Jos yra sudėtingesnės nei mūrinių namų. Mūrinei sienai pakanka plytų, skiedinio, tinko, šilumos izoliacijos bei tvirtinimo elementų, o karkasinei sienai reikės ne tik išorinės ir vidaus apdailos su tvirtinimo elementais, laikančio karkaso, bet ir vėjo bei garo izoliacijos. Preciziškai įrengus šilumos, garo bei vėjo izoliacijas, turėsime šiltą, nedrėkstantį namą. Dėl šių sudėtinių dalių karkasiniame name reikia įrengti mechaninę ventiliaciją. Labai svarbu, kad karkasinio namo statybai skirta mediena būtų labai gerai išdžiovinta ir impregnuota nuo vandens. Tuomet namas vėliau nesideformuos ir bus stabilus. Konstrukcijų vibracijos name išvengiama naudojant didesnių matmenų sijas ir statramsčius.
Karkasinei namų statybai reikia ypatingo tikslumo, nes medis – gyva medžiaga, todėl statant tokius namus verta pasirinkti aukštesnės kvalifikacijos meistrus, kurie turi patirties šioje srityje. Profesionaliai pastatytas namas bus labai šiltas ir jame bus gera gyventi. Ne veltui visame pasaulyje daugelis žmonių renkasi šiuos namus. Dėl greitos statybos ir mažesnės statybos kainos tokius namus gali įsigyti net vidutines pajamas gaunantys žmonės. Kaip ir visi statybos būdai, karkasinė statyba turi stipriųjų ir silpnųjų pusių. Apžvelkime jas drauge.

Privalumai:
1. Karkasinis namas – lengvas, tad jam reikia pigesnių pamatų nei vykdant mūrinę statybą (nebent ruošiatės įsirengti rūsį).
2. Dėl karkasinio namo sienos sandaros namas būna netgi šiltesnis nei daugelio kitų konstrukcijų namų. Sienos storis nedidelis, tad sutaupoma namo gyvenamojo ploto ir pinigų namo statybai.
3. Sklype namas sumontuojamas labai greitai – per 4–6 dienas. Prieš tai namo gamyba cechuose užtrunka tik 3–4 savaites.
4. Fasadų išvaizdai pagyvinti galime naudoti pačias įvairiausias medžiagas (medines dailylentes, tinką, plytas).
5. Karkasinius namus lengva remontuoti ir rekonstruoti.
6. Statant karkasinius namus, lengvai galima keisti namų išplanavimą nedidinant sąnaudų ir sąmatos.
7. Karkasiniai namai yra ekologiškesni nei mūriniai, nes atsisakius sienų iš inertinių medžiagų (mūro, betono ir kt.), galima sveikiau gyventi.

Trūkumai:
1. Šie namai neilgaamžiai (eksploatacija – apie 50 metų, vėliau reiktų juos atnaujinti), tačiau Skandinavijoje yra ir šimtamečių namų, kurie, gerai prižiūrimi, naudojami iki šiol.
2. Karkasinio namo patartina nestatyti lietingu oru, kad nesudrėktų mediena, ir namas po to nesideformuotų.
3. Nusprendus statytis karkasinį namą, negalima jo palikti porai metų pastovėti be langų ir durų, nes jis to neišlaikytų. Tad visas statybos lėšas reiktų suplanuoti iš anksto.


Karkasinių namų projektai:

Karkasinių namų statyba:

UAB "Ekoamžius", www.ekoamzius.com

Daugiau namų projektų - www.pabaltijonamai.lt.